הדרך הביתה / הילה ארוון

הדרך הביתה / הילה ארוון

גאיה הדר מגלמת את דמות הבחורה הצעירה הישראלית והמצליחה שכל אחת הייתה רוצה להיות. היא מנהלת בכירה בחברת היי-טק בתחום יחסי ציבור, בזוגיות עם עורך דין חתיך וחיה את החיים הטובים שתל אביב יכולה להציע.

סער רוזן הוא גבר נאה בלשון המעטה, המתגורר בישוב רננים בדרום, שבו נולדה וגדלה גאיה גם.

במהלך אחד מביקוריה של גאיה במושב, היא נתקלת בסער. המפגש מרגיז אותה כי הוא מציף מטען של שנים שהיא נושאת בליבה כנגדו. היא מתעצבנת מיהירותו ולומדת שהוא נשוי.

מה שנראה כיציב וכדרך המלך הסלולה באופן ישיר אל האושר עבור גאיה, משתנה. כמה מהמורות בדרך מעמידות אותה במבחן המציאות מצד אחד, ומצד שני היא נאלצת להתמודד עם דילמה עצומה מבחינת המשך דרכה. החלטות לכאן או לכאן עלולות לשנות את חייה באופן דרסטי, ולא משנה מה תחליט היא תיאלץ לשאת בהשלכות ולהתמודד עם ויתורים.  האם היא מוכנה לזה?

זה סיפור על אהבה מתוקה, על פחדים, על משפחה, על התמודדות עם משקעי העבר, עם סגירת מעגלים וסליחה, על תפישות שגויות שיש לשים את האגו בצד בכדי להודות באמת בפני עצמך. זה סיפור על מחוייבות אישית ורגשית. אהבתי שהסיפור הוא כה ישראלי על שלל רבדיו. כאב לי לקרוא על המציאות של המדינה בסיפור הזה אך זה העניק נופך מגבש ומלכד בין דמויות הסיפור, וזה משליך על הליכוד שלנו כאזרחי ארצנו הקטנטונת בצל האיום המתמיד בו אנו חיים, שממנו סובלים בעיקר תושבי הדרום. גאיה הצליחה לעצבן אותי והתחשק לי לנער אותה ואפילו להעיף לה סטירה בכדי שתתעורר ותראה את הדברים כפי שהם באמת ולא להניח למילים לתעתע בה.

האם גאיה תתגבר על סלידתה מסער? האם הוא באמת כה יהיר כפי שהיא רואה אותו? מה עם אשתו? האם זה בכלל רלוונטי לגבי גאיה שהא נשוי? מה תורם רונן, החבר של גאיה, למערך הרגשות ותדמית הזוגיות בין שני אנשים?

העברית שבה כתוב הסיפור היא מעדן לנפש. אהבתי את הסגנון התקן, היפה, הקלאסי והזורם בו כתוב הרומן. ספר קליל ומקסים שניתן להתחבר אליו בטווח גילאים רחב בקלות רבה.

זה ספרה השני של הילה ארוון שאני קוראת ואוהבת. הראשון "סודות באחוזת השושנים" אף הוא מומלץ בחום רב.

324 עמודים

הוצאה עצמית

לרכישה:

http://www.hilabooks.co.il/

 

 

הסקירות של איה - Aya's Reviews

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.

Welcome to Aya's Book Reviews!

This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.