משפט בוונציה / רוברטה ריץ'

משפט בוונציה / רוברטה ריץ'

 

A Trial in Venice / Roberta Rich, 2016

 

ז'אנר: רומן היסטורי

281 עמודים | הוצאה: כנרת זמורה | תרגום: דנה טל | עיצוב כריכה: אמרי זרטל | שנת הוצאה בארץ: 2018

 

*** ספר שלישי בטרילוגיה. קדמו לו: המיילדת מוונציה והמיילדת מן ההרמון.

 

בספר הזה מגיעה חנה לוונציה כדי לקחת את מתיאו. העניינים מסתבכים בגלל פרנצ'סקה ופוסקארי שמתכננים להעמיד את חנה למשפט, לקבל אפוטרופסות על עיזבונו של מתיאו ובכך לנשל אותו. השופט לא נעתר לבקשתו של פוסקארי והתנה אותה בהתייצבותם של חנה ומתיאו בפניו למתן עדות.

 

הספר מסופר בגוף שלישי כיאה לז'אנר הרומן ההיסטורי. דווקא את הספר הזה אהבתי בסדרה כי האירועים לא נמרחים בו כמו בשני קודמיו (אני בדעת מיעוט). אהבתי את דמותו של מתאו שמפגין בגרות לגילו מבחינת אינטליגנציה. המתח בין אופיים של חנה ושל איזק עדיין נוכח פה ואותו אהבתי. תיעבתי כמה מדמויות המשנה ובמיוחד בגלל המניעים האישיים של כל אחת מהן בין אם הוקעה על רקע דתי או פעולה על בסיס אינטרס אישי. הסוף הוא הסוף המתבקש כאשר נסגרות כל הפינות בעלילה הזו.

 

 לטעמי אפשר בהחלט להסתפק בספר הזה מכל הסדרה כי בתקציר בכריכה האחורית יש תמצות של שני הספרים הראשונים, ובעלילה עצמה ישנן התייחסויות לאירועים המרכזיים בשני הספרים הקודמים ובכך הן התקציר והן הכתיבה מייתרים את שני הראשונים לטעמי. בסוף הספר מביאה הסופרת כמה מהמתכונים שמופיעים בספר וכן רשימת ביבליוגרפיה לקריאה נוספת במקורות בהם השתמשה הסופרת לצורך המחקר לקראת כתיבת הספר.

 

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:

http://bit.ly/2FBDwzz

הסקירות של איה

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.

Welcome to Aya's Book Reviews!

This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.