אני, שירלי סטירהורן / מילי שוורצמן

אני, שירלי סטירהורן / מילי שוורצמן

ז’אנר: קומדיה רומנטית

355 עמודים | הוצאה: ספרי ניב | | שנת הוצאה בארץ 2018

 

שירלי היא בחורה מקסימה, גבוהה מאוד, אוהבת צילום ועובדת בתור צלמת פרילאנסרית. יום אחד היא מקבלת עבודה לצלם פרוייקט מיוחד. מה שאינה יודעת זה שהעבודה הזו דווקא תקרא תיגר על החלטתה להתרחק מאהבה.

 

אסי/אסיס רומנו הוא המהנדס הראשי בפרוייקט אותו שירלי צריכה לצלם ובנוסף, הוא השכן החתיך שלה, זה שהקרטונים שלו תקפו אותה וגרמו לה לדמם. גם לאסי יש מטען כואב מעברו אך אינו מניח לזה להשליך על חייו.

 

טיסת עבודה ליוון מציבה את שירלי ואת אסי בסיטואציה שבה יצטרכו להבין מה קורה ביניהם ובינם לבין עצמם.

 

אתחיל מזה שהכריכה שונה ומייצגת את סצנת התחלת סיפורם של שירלי ואסי. הכתיבה יפה ואינטליגנטית ועם זאת, לקח לי זמן להתחבר לעלילה. לטעמי יש פה פוטנציאל אדיר לטקסטים נפלאים בעתיד לאו דווקא בקומדיה אלא בדרמה. סיפור כאבה של שירלי מובן והחלטתה נראית לגיטימית לא להיקשר. אך דמותה חסרת ייחוד לטעמי, אם מוציאים את הגובה המרשים שלה, היא בחורה רגילה, למודת כאב, אוהבת צילום, קוראת. תיגר על משפחתה ועוסקת במה שהיא אוהבת. השנינות שלה הרגישה לי לעיתים טיפה מאולצת. פה המקום לגילוי נאות קטן: איני מחסידי קומדיות, אני מעדיפה מותחנים וספרים טראגיים קורעי לב אבל רציתי להתנסות במשהו אחר.

 

הכימיה בין השניים הייתה מורגשת מההתחלה בגלל שניסו לשחק אותה לא מעוניינים ואדישים זה כלפי זו. זה היה משחק חמוד ביניהם אבל בשלב מסויים רציתי שיקרה משהו שיטלטל אותם ושיבינו שאו שהם נלחמים זה על זו או שמוותרים מחוסר התאמה. היו שתי תקריות שלטעמי יכלו לעשות זאת, אך זה התמסמס.

 

מה שאהבתי בסיפור הזה היה דווקא את אריאלה רובין, חברתה של שירלי. היא באמת אחת שיודעת לשלוף יציאות מענייניות והיא הוסיפה צבע לעלילה.

 

החיבור של שירלי לאחיה ולאביה היה מקסים בעיניי. אהבתי שהסופרת הציגה קשר לא אופטימלי בין שירלי לאמא שלה והביאה את הנימוקים לכך. בעידן של היום, הרבה הורים נאלצים להקריב את זמן האיכות שלהם עם ילדיהם כדי לרדוף קריירה ולספק רמת חיים עבור משפחתם. זה קשה ואני בטוחה שלאף הורה זה קל להרגיש שאינו מעניק לילדיו את המיטב. פה היה צריך משבר משפחתי כדי ששירלי תבין את ההיבט הזה בדינמיקה של משפחתה.

 

לסיכום, ספר ביכורים חמוד. הכתיבה טובה ומעידה על איכות מחשבה. אומנם היה לי קשה להתחבר לדמויות ולקח לי זמן להיכנס לעלילה והסוף היה צפוי, אך בכל זאת העברתי איתו את הזמן בכיף. קריאה מהנה.

#סוקרות_כתב_העת_אינדיבוק

לרכישת עותק דיגיטלי באתר אינדיבוק:

https://indiebook.co.il/shop/אני-שירלי-סטירהורן

הסקירות של איה

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.

Welcome to Aya's Book Reviews!

This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.