לרקוד על סף תהום / גרגואר דלקור

לרקוד על סף תהום / גרגואר דלקור

ז'אנר: רומן רומנטי, פרוזה תרגום
221 עמודים | הוצאה: כנרת זמורה דביר | תרגום: רמה איילון | שנת הוצאה בארץ 2018

לאמה בת הארבעים יש חיים קטנים ומושלמים לכאורה. בעל מצליח, שלושה ילדים וכלב, עובדת בחנות בגדים, מאוהבת, נאהבת ומאושרת. עד שיום אחד במסעדה, מבטה מצטלב עם מבטו של גבר זר. התשוקה מתעוררת בה והיא קולטת שחייה אינם שלמים.

אמה מחליטה שבלי תשוקה חייה אינם חיים ראויים לשמם ושמגיע לה יותר. אנוכי? בהחלט! במיוחד כשהיא מחליטה להשאיר את הכל מאחוריה. היא בוחרת בתשוקתה על פני חיים שלמים שבנתה עם בעלה וילדיה.

הספר כתוב בגוף שלישי ומחולק לשלושה חלקים כאשר כל חלק מתמקד בטווח זמן ואירועים מסויים בעלילה. חייבת לציין שהכתיבה יפה מאוד, פואטית אך מלנכולית. הסופר מראה לנו שלכל החלטה יש השלכות הן עלינו והן על הסובבים אותנו ובכך, דרך אמה, מעמיד אותנו במצב של חשבון נפש. לבחון לעומק כל צעד אם הוא שווה או לא.

כאב לי לראות באיזו קלות בנאדם אורז את חייו ונוטש את אהוביו ואוהביו על פי גחמה. ומנגד, את הקלות שבה ניתן למצוא תחליף עבור כל אחד. דמויות שלושת הילדים היו מעניינות כי כל אחת ביטאה צורה אחרת של התמודדות עם טלטול הבסיס היציב של חייהם לאור שינוי במערכת היחסים בין ההורים.

מודה שהכתיבה הפואטית הזו הקשתה עליי בהתחלה להתחבר לעלילה ולהבין מה הולך שם ומי נגד מי ומי אומר מה למי. תחושת כבדות אפפה את העלילה הן בגלל החלטותיה של אמה והן בגלל צחוק הגורל שהחליט לתת לה מנה גדושה. סיימתי את הספר בתחושה שצלחתי 500 עמודים ולא ספר קצר. אז במבט לאחור, כנראה הוא הותיר בי רושם, אומנם לא חיובי, אך רושם עז בדרכו שלו. הכתיבה הייתה מה שמנע ממני לנטוש אותו בשילוב הערכתי לתרגום הנהדר! אז אם אתם נמנים על אוהבי הספרות היפה, הכתיבה הפואטית והבלתי שגרתית, זה ספר שעשוי למצוא חן בעיניכם.

הסקירות של איה

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.

Welcome to Aya's Book Reviews!

This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.