הנערה בקרח / רוברט ברינדזה

הנערה בקרח /  רוברט ברינדזה

ז'אנר: מותחן

382 עמודים | הוצאה: רימונים | תרגום: דפנה ברעם | שנת הוצאה בארץ 2017

השילוב בין כסף, מעמד גבוה, יופי ורצח מביאים למרקחת שנקראת רעש תקשורתי. זה סיפורה של אנדראה, בת למשפחת אצולה,  יפה, סקסית, משכת, אהובה ונחשקת שגופתה נמצאה מתחת לאגם קפוא בפארק בדרום לונדון.

מי רצח את אנדראה? מדוע היא נרצחה? האם הכסף של הוריה יוכל לזרז הליכים ללכידת הרוצח?

אריקה פוסטר היא בלשית מבריקה שמתאוששת מאובדן אישי מקבלת את ניהול תיק החקירה. לאריקה אין סנטימנטים בכל הקשור בחקר ובגילוי האמת. היא לא נרתעת מבני אצולה והיא מסרבת שיכתיבו לה כיצד לנהל את הצוות שלה ו/או כיצד לבצע את עבודתה. הדבר מביא למתחים בינה לבין המפקד שלה ובינה לבין משפחת הקורבן.

אריקה עוסקת בשלה והיא נוברת בעברה של אנדראה כדי ללמוד מי היא הייתה ולהתחקות אחר תנועותיה וקשריה בתקווה למצוא קצה חוט. במהלך חקירותיה היא נתקלת במקרי רצח ישנים יותר ובלתי מפוענחים עם קווי דמיון שגרמו לה להרים גבה.

האם מדובר ברוצח סדרתי? מה המכנה המשותף לרציחות? מי הוא הרוצח?

הסיפור מסופר בגוף שלישי ובכתיבה קולחת ומרתקת! אהבתי שהסופר נגע בנקודה הרגישה עבור העם הבריטי והיא המעמד החברתי שמובהק אצלם במיוחד לאור תארי האצולה. העלילה כתובה בצורה סבוכה ופתלתלה ואין רגע דל. נדמה שהסופר נהנה להוליך הן את אריקה והן את הקורא שולל אחר קווי חקירה וראיות כאלה ואחרות שהסתיימו במבוי סתום אחד אחר השני.

האינטואיציה והאופי של אריקה סיבכו אותה והעמידו הן את חייב והן את הקריירה שלה בסכה. כשהכסף והכוח הפוליטי מתערבים, נחשפים דברים שהיו אמורים להישאר קבורים. אהבתי מאוד את הדינמיקה בין הדמויות במותחן הזה. מקצב האירועים מהיר ומהפנט וזה תרם בהחלט לתחושת הריתוק לעלילה. אהבתי את התיאורים ואת בניית הדמויות שעוררו בי עניין וסקרנות הולכת וגוברת עם התקדמות הקריאה.

 

לסיכום מותחן מרתק שכבר מהכריכה המהממת שלו נמשכתי אליו, כתוב היטב, בעל דמויות מצוינות ותפניות וסוף מהפנטים. ממליצה בחום!

 

 

הסקירות של איה

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.

Welcome to Aya's Book Reviews!

This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.