חטיפה / ליסה גרדנר

חטיפה / ליסה גרדנר

 

ז'אנר: מתח
404 עמודים | הוצאה: ידיעות ספרים שאוהבים | תרגום: גרשון גירון | שנת הוצאה בארץ 2019

גילוי נאות, בספר זכיתי בהגרלה באחת הקבוצות ואין מאושרת ממני ועל כך מודה.

התרגשתי לקראת הספר הזה.
חוויתי עקצוצים בקצות האצבעות מרוב ציפייה.
זהו ספרה הראשון של ליסה גרדנר אותו קוראת, סופרת אהודה מאוד במחוזותיו וממש ציפיתי לו.

תסריט נפלא למותחן מבטיח מצטייר לו על ההתחלה:
מכונית נטושה בשולי הכביש, אורות דלוקים ומנוע פועל, ארנק על המושב, על פניו כלום לא חסר, הדבר מתרחש באישון לילה ואז מתקשרים לסרג'נט קינקייד ושולפים אותו ממיטתו החמה בלילה גשום וקר עד מאוד.

עד מהרה מתברר שהרכב שייך ללורן (רייני) קונר, חוקרת בעלת שם לשעבר ואשתו של פירס קווינסי פרופילאי לשעבר בשירות ה- FBI.

חיפושים מעלים חרס ועד מהרה מתקבל מכתב כופר והוודאות נוחתת: רייני נחטפה.

מי חטף את רייני? מדוע? על איזה רקע? האם זה קשור במשהו אישי? האם זה קשור בתיק שעבדה עליו? האם הדבר קשור בבעלה?

הרבה שאלות והזמן דוחק. חייבים לציית להוראות ובדחיפות אחרת הרע מכל יתרחש. קווינסי מזעיק את בתו, קימברלי והחבר שלה מאק, שניהם סוכני FBI בעצמם והם מצטרפים לצוות המשימה.

אנו למדים הרבה על רייני, למשל שתיק אחד שעבדה עליו שבר את נפשה, העיר טראומות מהעבר וגרם לה להתמכר לאלכוהול. המצב הזה העמיד את נישואיה במבחן.

פירס קווינסי הוא גבר מעניין, חכם, חד הבחנה אך עם לב דואב משלו.

קימברלי היא אישה צעירה הנרתמת למשימה ומוכנה ללכת איתה עד הסוף כיאה לחוקרת בעלת מוסר עבודה גבוה.

החוטף מעלה הילוך כאשר הוא חוטף ילד בן 7, דאגי והוא מתחיל להתל בחוקרים ושולח אותם לכמה וכמה כיוונים ומקומות תוך שהוא מנסה כנראה לגרום להם להיכשל במשימתם.

אהבתי את הדמויות בספר והרגשתי שיש פוטנציאל אדיר לפתח אותן. כאב לי על סיפורו של דאגי ועל סיפור עברה של רייני עם הסתייגות שתכף אתייחס אליה.

עד פה זה נשמע נפלא, נכון? אז לי היו כמה בעיות עם הספר הזה.

אתחיל מזה שהספר מסופר בגוף שלישי שמאוד מתאים לעלילה. הכתיבה ממש טובה ומעניינת. הספר התחיל בתנופה נפלאה וממש אבל ממש נהניתי ממנו. ואז התחילה הירידה בעיניי. זה קרה כי הבאת הטראומות של רייני התבצעו בצורה כזו שניתנה הרגשה שאני קוראת סיכום של סיפור אחר של הסופרת על אותן הדמויות וזה ממש הציק לי. שזירת האירועים לא הייתה כזו נגיד בצורה של פלאשבאקים שיעוררו בי הזדהות איתה, זה ממש גרם לי לחשוד שהסופרת מביאה אירועים מספר קודם שלה. מבינה שזה בא כדי להראות לי בתור קוראת מה הביא את רייני לאן שהיא נמצאת היום, אך הדרך לא עבדה בשבילי ומצאתי את עצמי מאבדת עניין בעלילה.

100 העמודים האחרונים בספר היו מרתקים במיוחד לאור השעון המתקתק והמהלך שנקט בו החוטף. הסוף איכזב אותי (אחרית דבר) כי הייתה תחושה שהסופרת מנסה לדחוס עוד ועוד ועוד פרטים, אירועים ורגשות והצהרות וזה הרגיש לי מאולץ ונמרח מדי במקום שתביא לסיום עוצמתי ומטלטל אילו כיוונה ברבע האחרון של הספר וחבל.

לסיכום, מותחן הכתוב היטב עם הסתייגות מבחינת שזירת האירועים והתחושות בעלילה. לצערי הספר לא עמד בציפיותיי מהסופרת הכל כך מדוברת ואהובה. אולי אתן לה עוד הזדמנות בזכות הכתיבה הטובה שלה.

קריאה מהנה.

מוזמנים לעקוב אחר סקירותיי
הסקירות של איה

הסקירות של איה

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.

Welcome to Aya's Book Reviews!

This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.