חמישה ימים ואיש אחד / זיו עמית

חמישה ימים ואיש אחד / זיו עמית

"היום רציתי משהו אחר, רציתי לצלם אנשים, מקרוב. להיתקל בהם חולפים, לראות את מבע פניהם, לתפוס אותו ולנסות לנחש על מה הם חושבים כשהם בדרכם לעבודה, לקניות, לפגוש אישה אהובה."

עוד עמוד ועוד עמוד ואני כבר קרובה לסוף ורק דבר אחד עובר לי בראש: שלא ייגמר. שלא ייגמר היופי הזה, הספר הזה.

הוא והיא, כל אחד מהם נוסע לחופשה קצרה בפריז מסיבותיו שלו. היא רוצה לשכוח, הוא רגיל להיות לבד. היא מתכננת תוכניות לחופשה, הוא נושא את מצלמתו כדי ללכוד רגעים ברחובות העיר.

פגישה אקראית שלהם בנמל התעופה בארץ, מספר טלפון שהיא נותנת לו וכל התוכניות משתנות. בין בתי קפה קטנים לחנויות, בין רחובות גשומים לסמטאות הם מתקרבים ומתרחקים, מסתתרים ונחשפים, מחזיקים ידיים וכמהים לחיבוק. הלבד שלהם הופך ליחד, היחד הופך לרגש ורק הזמן הולך ואוזל. מה יהיה בסופו?

היא והוא כך נכתב הספר. אין לגיבורים שמות וכך יכול הקורא להפעיל את דמיונו ולחשוב שזה הוא שם ברחוב הגשום או היא שם בבית הקפה הקטן. בכלל, הספר כולו כתוב בצורה שפותחת את הדמיון גם למי שלא ביקר בפריז, מעלה חשק לכתוב במחברת, לצלם פנס בקצה הרחוב, להכנס לחנות בגדים יד שניה או להתנשק בסמטה.

צריך לדעת לכתוב סיפור אהבה ורומנטיקה, לדעת לרדת לפרטים הקטנים בצורה שאינה מעייפת ומכבידה. לדעת לתאר במדויק, בעדינות ורגישות מבטי עיניים, מגע של יד ביד, צליל חריקת מדרגות ישנות. לתאר בצורה סמויה וגלויה כאחד תשוקה וחושניות, מעשה אהבה, חיבוק ועונג.

זיו עמית עושה זאת במדויק. בשפה פשוטה ועשירה כאחד הוא לוקח את כל החומרים מהם עשויה אהבה ורומנטיקה, מביט בהם לעומק עד לפרטי פרטים, מדייק אותם, כורך בכריכה יפה ומניח על מדף הספרים שלנו.

הוצאת זיו עמית
עריכה: אריאלה ברמכר

 

את הספר המודפס ניתן לרכוש אצל זיו עמית בעלות של 59 ש"ח כולל משלוח 
טל' 054/5797521

ובחנויות הדיגיטליות:

רק ספרים

אינדיבוק

עברית

 

על המדף

"ספריה טובה לעולם לא תהיה מסודרת מדי, או מאובקת מדי, כי בכל רגע נתון יימצא בה מישהו, מוריד ספרים מן המדפים ונשאר לקרוא עמוק אל תוך הלילה. (למוני סניקט)

הבלוג הזה כמוהו כמדף בספריה. אפשר לגשת ישירות להמלצה על ספר מסויים ואפשר לדפדף בהנאה בין שלל המלצותיי וסקירותיי על ספרים ישנים וחדשים.