אנשי האור

אנשי האור

בספר ההדרכה הנשכח "דרכו של סמוראי" מהמאה ה-12, מבקשים מהלוחמים לזהות על עצמם, סימנים המעידים על ייעודם כשליח אור.

וכך כתוב שם (בתרגום חופשי):

"האם אתה וחבריך, מעידים  שיש בך: ★ רגישות גבוהה ואמפתיה מלווה בהרגשת ייעוד גבוה וקריאה גבוהה לפעולה

★ תשוקה גדולה לעזור לאחרים

★ חיבור לרוחניות יותר מאשר לדת

★ חיפוש תמידי אחר משהו מעבר לנראה או הקיים

★ יצירתיות ייחודית וחשיבה מחוץ לקווים

★ אינטואיציה מפותחת

★ צורך להיות לבד לפעמים

★ חיבור לטבע והתפעלות מכוכבים וגלקסיות

★ יצר מרדנות - פריצת גבולות מי שמזהה אצלו חלק מהסימנים מוזמן לפנות לבית הספר הגבוה ללוחמי אור שבמנזר פנאן שבאוקינאווה, יפן"

אנשי האור אין להם קרניים על הראש וגם לא אבקת קסמים

. הם אנשים רגילים כמוני וכמוך, הם לא לובשים חליפת יוקרה של פייר קארדן, ואין להם גם לימוזינה שיסיע אותם לכל מקום.  הם אנשים רגילים ופשוטים שאיכפת להם ממני וממך,אנשים שרוצים לחיות בעולם טוב יותר. 

בכל אדם יש ניצוץ אלוהי שיכול להאיר לעולם.

כשהייתי צעירה הכל היה אצלי שחור או לבן. לא ראיתי את הדברים הטובים שיש לי בחיים.  כשהתבגרתי ראיתי כמה אור ואהבה יש מסביבי. כמה אוהבים אותי. אבל אז.. לא ראיתי , הצבע היחיד היה שחור.

ואז בא מישהו חכם ואמר

"את פשוט לא שמחה בדברים הקטנים שיש לך, את מחכה לדברים הגדולים" (אסף יערי) 

לא האמנתי שדברים קטנים יכולים להיות משמעותיים ושראוי לשמוח בהם.  תמיד רציתי את החלומות הגדולים, להשיג כמה שיותר. אף פעם לא קישרתי שיש קשר בין שמחה לבין הצלחות קטנות. כי הרי שמחה זה תהליך של התפתחות וצמיחה.  

כשנתקלתי  באנשי האור הבטתי בהם ושאלתי אותם למה הם עושים את זה?

  למה איכפת להם מאחרים?

 למה הם מפיצים את הידע שלהם?

הרי הם מבזבזים הרבה זמן מחייהם. מה לא יותר טוב לשבת על הספה לפצח גרעינים, לראות טלויזיה ולהשמין? 

זאת הייתה התשובה שלהם..

אני עשיר, את יודעת למה?

כי כל יום אני מכיר בין 2 ל 3 אנשים חדשים. מבחינתי להכיר אנשים זה מה שנותן לי את הכל להמשיך ולעשות מה שאני עושה. אם פעם חשבתי שאני מחפש פיצוי על משהו ולא הבנתי על מה, כי לא סבלתי בילדות מחוסר יחס מצד ההורים או החברים…  אז לקח לי הרבה זמן להגיע לתובנה שאני לא עושה את זה בשביל להוכיח  משהו, לא לעצמי ולא לאף אחד אחר..  אני פשוט אוהב את זה. זה מה שממלא אותי ביום יום ונותן לי את הכח להמשיך.  (שי פלד)

 

כשהחיים מחלקים לך יד מושלמת בקלפים, עדיף שתתחילי לחשוב איפה את נותנת בחזרה. אחרת, פעם הבאה יחלקו, לא יחלקו לך.  זה הייעוד שלי. מגיל מאד צעיר אני יודעת ששמו אותי פה בשביל משהו, סיבה, העבירו אותי שיעורים, מטלות ומבחנים לא סתם. זו הסיבה - להביא אהבה לעולם. (גל ברקן)

 

זה נותן לי סיפוק, אהבה ובעיקר זה הרצון שישנו גישה שאנשים ילמדו להסתכל על דברים פתוח וחופשי יותר אין לי סיבה ברורה זה סוג של בחר בי ואני עושה ונהנת. (נעה גביש)

 

לא יודע..."מחלת נפש" שכזו...כמו דיבוק לעזור  לאחרים  אני לא יכול אחרת...  זו הדרך שלי...אם אני לא עושה את זה, אני לא מאושר (אסף יערי)

אז הבנתם?

יש כל כך הרבה אנשי אור מסביבנו זה יכול להיות אתה, או השכנה ממול. או אפילו הירקן בשוק.

אנשי האור לא יושבים בבטלה ומחכים. כמובן יש עוד אנשים של אור מסביבנו שעושים את מה שהם אוהבים באהבה גדולה. 

כי כשאתה עושה טוב הטוב חוזר אליך.

כשאתה עושה רע הוא חוזר אליך כפול ומכופל. 

לכן,  אם אנחנו שומרים ידע שיכול לעזור לאחרים אנחנו מגבילים את הצמיחה שלנו. אבל אם אנחנו משחררים אותו לעולם אנחנו גודלים ומתפתחים וכך לא מרגישים בתחרות או חוסר.

  אור שבהם לעולם וכך יוצרים שמחה ,אהבה,  והרמוניה בלבבות של אחרים.

  הם לא מצפים לתמורה. הם עושים את זה כי זה נראה להם הדבר הכי נכון לעשות.  להפיץ אור!   

נרות חנוכה

 אם נדליק נר אחד הוא יאיר באור קטן. אך אם נדליק כמה נרות יחד האור יגדל.  כולנו יכולים להיות אנשי אור ולהאיר את העולם.   

כל מה שצריך נמצא כבר בתוככם. אל תחכו לאחרים שידליקו את האור שלכם. היו אתם האור של אחרים.  לכם יש את הגפרורים

אנשי האור שלי!

שי פלד

  מנהל קבוצת מלאכים מבשלים מלאך בעצמו,   תמיד בעזרה ונתינה מכל הלב למי שמבקש. אבא לשבעה ילדים מדהימים תורם מזמנו לעזרה לזולת. 

גל ברקן,  

מלכה לב אדום חוקרת אהבה ומסדרת מילים. כותבת מגיל שלוש, עו"ד לשעבר, בלוגרית, אושיית פייסבוק, מחברת הספרים "הסוד המושלם" (ספר ילדים), "הסוד הקטן של יערה כוכבי" (רומן) ו"לב בסוף היום" (סיפורים קצרים). הוגת "אמור", יזמית ועורכת ראשית. רוקדת פלמנקו, אוהבת אש, רעש ולישון בצהריים.

נעה גביש

נעה גביש בוגרת סרטן השד  אישה ואימא לבת ושני בנים, נעים מאד. דולה, כותבת את עצמה בתשוקה  חיה את החיים בעזרת ובזכות התשוקות שלה גם בכימו, הקרנות ועוד כאלה תענוגות. יש לה לב רחב ושתי גומות. וכשהיא מחייכת היא מדביקה את כולם בחיוך שלה.  נעה היא ספורטאית בנשמה, ומכורה לקפה. ובדיוק כמו הקפה שהוא חם ורותח ככה גם הלב שלה, מתוק וחם. כשהלב שלה רותח ומבעבע,  היא שולחת אור ואהבה לכולם.

  אסף יערי

אסף יערי הוא פילנטרופ רוחני, מטפל זוגי מומחה (NYU) באהבות שנשברו ויועץ זוגיות לאלה שעוד לא מצאו את "האחד". אסף הוא אושיית פייסבוק ואינסטגראם, ערך והפיץ בחינם את כל חוברות חגי ישראל להנגיש אותם לחילוניים, כתב מעל 800  מאמרים מקצועיים שקוראים אותם קרוב לרבע מיליון איש, בעל תוכניות רדיו-טלויזיה ומרצה בהתנדבות בכל מקום שמוכן לתת לו במה, לתקן את עולם הזוגיות והאהבה....

הדר גבעתי

.  מורה לאנגלית וכותבת בבלוג של אמור.  חוץ מזה שהיא חברה טובה שלי ואני אוהבת אותה מאוד,היא מצחיקה, היא מאירה לי את הלב כשעצוב,  והיא משוגעת בקטע טוב. אוהבת לעזור לאחרים ותמיד מביאה את השמש איתה. 

שיהיה לכולנו חג מתוק ומואר מלא באור חג חנוכה שמח!

התמונה המהממת נלקחה מ shalhevet Baron1

 

סומק ארגמן

אישה ילדה פראית בנשמה. חולמת על שמיים חיה את האדמה. מנתבת את הדרך בין סופות וסערות. נותנת למילים להפליג בדמיון.