החוק הבוהמי / מיסטי ווקר

החוק הבוהמי / מיסטי ווקר


Bohemian Law / Misty Walker, 2019

ז'אנר: רומן רומנטי, קומדיה רומנטית
302 עמודים | הוצאה: ונוס הוצאה לאור | תרגום: שרית פרקול | שנת הוצאה: 2020

***ספר ראשון בסדרת הנוודים עם סוף סגור.

#סוקרות_כתב_העת_אינדיבוק

הכריכה הזו קנתה אותי וכך נפל הפור. את הספר הזה ידעתי שאקרא! תוסיפו לזה שהוא עוסק בצוענייה, אני בפנים!

אני אוהבת ללמוד על עמים ותרבויות בעולם. למדתי בעבר שני קורסים באנתרופולוגיה וזה רק חיזק את סקרנותי ללמוד עוד ועוד.

כששומעים את המילה צועני ישר מדמיינים חבורת נוודים צבעונית, ססגונית, רועשת, רוקדת, נטולת דאגות וכן, גם כייסים. כשהבנתי שהספר עוסק בבחורה צוענייה, ישר עלתה לי לראש הטלנובלה המדהימה "אני צועני" עם אהובי אוסבלדו לה פורט. החיבור מיידי כבר אמרתי?

תיאודורה (תיאה) היא צעירה צוענייה יפהפייה. היא נפש חופשיה ומרדנית. היא אוהבת את משפחתה ואת הבלגן שהם חיים בו. מה שאינה אוהבת הוא שכופים עליה להתחתן בשידוך כי מה לעשות? ככה זה בחברה שלה. הדמות שלה פשוט אחת המקסימות ומצחיקות שיצא לי לקרוא לאחרונה.

לורנס הוא גבר צעיר, חי ונושם מספרים, עשיר מאוד, נאה ביותר אבל ה- OCD שלו מפריע לו להיות בזוגיות כי מה לעשות? קשה לחיות עם השריטות שלו. הוא פדנט, קפדן, חולה ניקיון וכזה שהולך לפי החוקים ומה שמקובל חברתית. מרובע? אולי. נורמטיבי? גם. אני מצאתי את עצמי אומרת אמממ לא מרוצה בכמה מקרים ואני בטוחה שהייתי חונקת אותו פה ושם מזל שהוא מקסים ושובה לב דווקא בגלל המוזרות שלו.

ואז חייו מתהפכים על פיהם כי תיאה נכנסת אל חייו כמו טורנדו וככזה, טוב...נזקים בהחלט קורים. תקשיבו, הדברים שהמסכן עובר בגללה פשוט למות מצחוק. הניגוד בין השניים הוא ברמה קוטבית. פלוס ומינוס של מגנט מבחינת אורח חיים ואופי אך מבחינת משיכה? זה כבר סיפור אחר.

הסיפור מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטם של תיאה ולורנס לסירוגין. הכתיבה קולחת. מצחיקה מצד ומראה אנקדוטות רציניות מצד אחר. הגישור על הפער התרבותי בין השניים הוא דרך חתחתים. בתור אחת המגיעה מחברה מסורתית ושמרנית, הזדהיתי רבות עם תסכוליה של תיאה לאור האיסורים והכבלים איתם היא מתמודדת בשל היותה בת לתרבות מסויימת. החיוך שננסך על פניי בגלל סיפור אהבתם של תיאה ולורנס פשוט היה מתנה כי קראתי בתקופת עומס והסיפור הזה התאים לי כמו כפפה ליד ועשה לי נעים בלב.

לסיכום, ספר קליל, מצחיק, שופע הומור, מלמד ולו על קצה המזלג על תרבות אחרת וכן מראה לנו שעל אף השוני התהומי בין אנשים, ברגע שיש רגש אמיתי ורצון טוב, הכל אפשרי. מזמינה אתכם לקרוא, ליהנות ולהתאהב.

לטעימה מהספר ולרכישה:
https://indiebook.co.il/shop/החוק-הבוהמימוזמנים לעקוב אחר סקירותיי:
Aya's Reviews - הסקירות של איה

הסקירות של איה - Aya's Reviews

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.

Welcome to Aya's Book Reviews!

This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.