הסימן הבוהמי / מיסטי ווקר

הסימן הבוהמי / מיסטי ווקרBohemian Mark / Misty Walker, 2020

ז'אנר: רומן רומנטי, MM
עמודים | הוצאה: ונוס | תרגום: שרית פרקול | עריכת תרגום: לילך בן דוד | שנת הוצאה בארץ: 2020
***ספר שני בסדרת הנוודים.
קדם לו "החוק הבוהמי."

אני חושבת שבתור בני אדם, חשוב לנו שמשפחתנו והסביבה שלנו יקבלו אותנו כפי שאנחנו, שיכילו את השריטות ואת השגעונות שלנו ולהיות שם לא משנה מה.

הצורך הבסיסי של כל אחד בהגדרה עצמית הוא זכות טבעית. לכל אחד קנויה הזכות לבחור איך לחיות את חייו, איזו קריירה לפתח, איזו אמונה דתית (אם בכלל) לאמץ וכן, גם הזכות לאהוב את מי שאנחנו רוצים בלי לפחד משיפוטיות.

את ליאנדר ואת מארק פגשנו בספר הקודם בתור דמויות המשנה. ליאנדר הוא אחיה של תיאה ומארק, חבר של לואו ועובד איתו באותו בית מלון. שתי הדמויות שונות זו מזו באופן תהומי אך לשניהם תשוקה אחת משותפת.

ליאנדר גדל במחנה הנוודים של בני רומה. בתור גבר, ישנן הרבה ציפיות ודרישות ממנו. הבעיה שהוא בן טוב ומסור למשפחתו ומנסה ככל יכולתו להסב להם גאווה אבל מצד שני, יש לו חלומות גדולים מכדי ללכת בתלם המותווה עבורו. הוא שואף ליותר.

מארק הוא דיווה מוחצנת וצעקנית. הוא ללא ספק אחת הדמויות המשעשעות ביותר שיצא לי לקרוא וכזו שמצליחה לרגש ולהעלות חיוך על הלב. מארק, בשונה מליאנדר, חי את חייו ללא פחד ובלי צורך להתחבא. הוא מוצהר, מוכר ואהוב.

המשיכה הבעירה את הגחלת כבר במפגש הראשון ביניהם. ניצוצות התעופפו באוויר, המתח הורגש אך שניהם גילו איפוק ותוסיפו לזה שיש ביניהם פער גילאים רציני, ויש כאן מתכון לסיפור עסיסי.

מה קורה כששני גברים המגיעים ממקומות שונים בחייהם נמשכים?
מה יקרה כאשר הקשר הולך ומתחזק אך הפחד של ליאנדר מחשיפה מעיב על כל צעד?
האם החשש של ליאנדר מדחיית משפחתו יתממש?
האם העבר שיצוץ שוב יטלטל את הסירה ויהרוס קשרים?

הסיפור מסופר בגוף ראשון מנקודת מבטם של ליאנדר ומארק לסירוגין. הכתיבה קולחת, כיפית, משעשעת לעיתים ומרגשת לעיתים אחרות ומעל לכל, היא מלאה ברגש.

קיבלנו כאן טעימה ממה שהיה בספר הקודם ולי אישית זה טיפה הציק כי היה נדמה שחזרתי אחורה בציר הזמן של העלילה אך מצד שני, זה עזר לרענן את אירועי "החוק הבוהמי" עד לנקודת הזמן שבה סיפורם של ליאנדר ומארק התחיל להתפתח.

דמויות המשנה האהובות עליי ביותר בספר הזה היו אמו של מארק ופרידום, אחיהם של תיאה וליאנדר! אמן ולכל אחד יהיו במשפחה אנשים כמוהם.

הסיפור נוגע בלבטים הקשים אותם עובר אדם שאינו הולך במיינסטרים. אדם שבוחר ומרגיש אחרת, עובר משברים נפשיים ותסכולים רבים בגלל הפחד מחוסר הקבלה. ליאנדר הציג בפנינו איך זה מרגיש להיות בנעליו של אדם, שחלק מהחברה מרשה לעצמה להוקיע, לשפוט לחומרה ואף במקרים קיצוניים, לנדות.

היו נאמנים לעצמכם! היאחזו בזכותכם לחיות בדיוק כפי שאתם רואים לנכון כי האמינו לי, אף אחד לא יעשה את זה בשבילכם ומעל לכל, כבדו את האחרים ותנו להם ליהנות מדרכם כפי שאתם נהנים מדרכם. פרגון מעולם לא גרע מערכו של אדם, נהפוך הוא.

נהניתי מהסיפור המרגש הזה הכתוב בצורה קלילה ונוגעת. מומלץ בחום.

#סוקרות_כתב_העת_אינדיבוק
לעותק דיגיטלי:
https://indiebook.co.il/shop/הסימן-הבוהמי
לעותק מודפס:
https://www.dvashbooks.co.il

מוזמנים לסמן לייק ולעקוב אחר סקירותיי:
https://bit.ly/2IuhgbO

הסקירות של איה - Aya's Reviews

בבלוג זה אעלה את סקירותיי לספרים אותם קוראת, ואולי עם הזמן, אפילו אעלה דברים שאני כותבת.

Welcome to Aya's Book Reviews!

This is where I'll be sharing my book reviews with you guys and hopefully, one day I'll be uploading pieces I've written as well.